VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
20 Mayıs 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Görme engelliler Yaşar Kemal’in son kitabını okuyabilecek
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Görme engelliler Yaşar Kemal’in son kitabını okuyabilecek

Yaşar Kemal’in “Bir Ada Hikâyesi” dörtlemesinin son kitabı “Çıplak Deniz Çıplak Ada”yı görme engelliler de okuyabilecek. Kitabı Yetkin Dikinciler seslendirdi.

Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında edebiyat ile teknolojiyi görme engelliler için bir araya getirdi. Bu işbirliğiyle, Yaşar Kemal’in
Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son kitabı Çıplak Deniz Çıplak Ada, Turkcell Hayal Ortağım Servisi üzerinden ücretsiz olarak görme engellilerle buluşuyor.

Turkcell abonesi görme engelliler, tiyatro ve sinema sanatçısı Yetkin Dikinciler’in seslendirdiği Çıplak Deniz Çıplak Ada kitabını 8020’yi arayarak cep telefonlarından dinleyebilecekler.

Türkiye’nin iki büyük kurumu Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell işbirliğiyle gerçekleşen Çıplak Deniz Çıplak Ada sesli kitap projesi, görme engelli kitapseverlerin hizmetine sunuldu. Türkiye’nin evrensel yazarı Yaşar Kemal’in imzasını taşıyan ve Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin son kitabı olan Çıplak Deniz Çıplak Ada, proje kapsamında tiyatro ve sinema sanatçısı Yetkin Dikinciler tarafından seslendirildi.

Projeyle ilgili konuşma yapan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü Tülay Güngen, “Kurulduğu günden bu yana felsefe, sanat, şiir, edebiyat, tarih ve çocuk edebiyatı gibi alanlarda yoğunlaşan yayın etkinliğiyle ülkemizin yayın dünyasında ayrıcalıklı bir yer edinen Yapı Kredi Yayınları’nın en önemli amacı her zaman için kitabı okuyucusuyla buluşturmak olmuştur. Bu amaç doğrultusunda Yapı Kredi Yayınları olarak, Turkcell ile birlikte tüm bireylerin eşit fırsatlara sahip olduğu daha çağdaş ve engelsiz bir topluma ulaşmak için önemli bir işbirliğine imza attık. Bu işbirliği kapsamında Türkiye’nin en önemli romancılarından olan Yaşar Kemal’in armağanına aracılık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Paylaş