VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
10 Eylül 2018 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Gümüşlük Akademisi’nde Yaz-ı Kampı başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Gümüşlük Akademisi’nde Yaz-ı Kampı başlıyor

Eğitmen, danışman ve yazar Yasemin Sungur tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Yaz-ı Kampı 24-30 Eylül tarihleri arasında Latife Tekin’in kurucularından olduğu Bodrum Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek.Üçüncüsü düzenlenen kampta atölyeler, söyleşiler ve sürpriz konuklar da yer alacak. Atölyeler yaratıcı bir okur olmak, hikâye yazmak isteyenlere farklı bir deneyim yaşatacak.

Yasemin Sungur böyle bir kamp düzenlemesinin nedenlerini şu şekilde açıklıyor: “Hayat, edebiyat, sohbet, yazı atölyesi deneyimi yaşayacağız hep birlikte. Edebiyatın gücünü, keyfini hep yanımızda hissedecek, hayatımızın adımlarını konuşurken okumanın, okuduklarımız hakkında konuşmanın ve yazmanın sihrini de hissedeceğiz. Kısacası atölye süresince duyusal, düşünsel, duygusal, görsel farkındalık ile kelimelerimiz buluşacak.”

Atölyenin konuk konuşmacı yazarları Latife Tekin ve Mine Söğüt

Yaz-ı kampında Latife Tekin’in “Ormanda Ölüm Yokmuş”, “Mine Söğüt’ün Kırmızı Zaman”, Engin Geçtan’ın “Hayat”, Murathan Mungan’ın “Paranın Cinleri”, Gülten Akın’ın “Deli Kızın Türküsü” isimli kitaplarıyla “Kitap ile Sohbet” gerçekleştirilecek ve film okumaları yapılacak.

Bu çalışmada yer almak isteyenlerin yapacağı tek şey neden katılmak istediklerini belirten metni ben@yaseminsungur.com adresine14 Eylül 2018 tarihine kadar göndermeleri.

Gümüşlük Akademisi hakkında bilgi için
http://www.gumuslukakademisi.org/

Yasemin Sungur hakkında bilgi için
http://www.yaseminsungur.com/ http://www.martidergisi.com/

Paylaş