VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Aralık 2013 Cumartesi | Anasayfa > Haberler > ''''Harry Potter'''' tiyatroya uyarlanıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

''Harry Potter'' tiyatroya uyarlanıyor

J. K. Rowling’in tüm dünyada fenomen hâline gelen serisi Harry Potter, beyazperdeden sonra şimdi de sahneye uyarlanıyor.

J. K. Rowling’in tüm dünyada fenomen hâline gelen serisi Harry Potter, beyazperdeden sonra şimdi de sahneye uyarlanıyor. Oyunun, iki yıl sonra Londra’nın tiyatro merkezi West End’de prömiyer yapması bekleniyor. Söylentilere göre, projenin yapımcılığını da üstlenen Rowling, oyun metnini bir oyun yazarıyla birlikte kaleme alacak.

Oyun, Rowling’in yedi kitaba yaydığı Harry Potter-Voldemort mücadelesinden ziyade, Potter’ın çocukluk yıllarını anlatacak. Rowling "Harry Potter"ın tiyatro sahnesine taşınması için , “Bir yıllık beyin fırtınasının sonunda en nihayetinde bu projenin ilerlediğini görmek çok heyecan verici” diyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam