VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
16 Mayıs 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Harry Potter''ın evi ziyarete açıldı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Harry Potter'ın evi ziyarete açıldı

İngiliz yazar J.K. Rowling'in kaleme aldığı Harry Potter serisinden aynı isimle beyazperdeye aktarılan Harry Potter filminde kullanılan ev, ilk filmin yayınlanmasının 15'inci yılı şerefine hayranlarının ziyaretine açıldı.

İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap hâlinde yazılan fantastik roman serisi "Harry Potter"ın aynı isimle sinemaya uyarlanan filmde Harry'nin büyüdüğü ev olarak kullanılan "4 Privet Drive" ziyarete açıldı. İngiltere'nin başkenti Londra'da Harry Potter turları yapan Warner Bros, ilk filmin yayınlanmasının 15'inci yılı şerefine Harry Potter hayranlarına gezme imkanı sunuyor. İki kattan oluşan ve şık görünümlü bir bahçesi bulunan 4 Privet Drive'e Harry Potter, Dumbledore karakteri ile ilk kez 1981’de gelmişti.

ÖRÜMCEKLERLE DOLU ODA

Harry Potter romanda merdiven altında ve yalnızca 1 kişinin uyuyabileceği örümceklerle dolu odada kalıyordu. Harry Hogwarts Büyücülük Okulu'ndan gelen ilk mektubu da burada okumuştu. Harry Potter'ın merdiven altındaki odası da ziyaretçilere açık. 4 Privet Drive, 6 Haziran'a kadar gezilebilir.

* Harry Potter'ın odasında yatak, masa ve gardrop var.

Paylaş