VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
20 Mayıs 2016 Cuma | Anasayfa > Haberler > ''Haw'' Fransa’da!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

'Haw' Fransa’da!

Kemal Varol’un, ’90 Türkiye’sinin siyasi olaylarını ve karmaşasını anlattığı “Haw” kitabı, ünlü Fransız yayınevi Galaade Edition tarafından basılıyor.Kemal Varol’un 2014 Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne değer görülen kitabı “Haw”, ilk kez yabancı bir dile çevriliyor. Hakan Günday’ın “Az” ve “Daha” gibi kitaplarını da basan Fransız yayınevi Galaade Edition, bu kez Kemal Varol’un “Haw” kitabını Fransızca basıyor.

2014 yılının en beğenilen kitapları arasında gösterilen “Haw”, 90’lı yıllarda Arkanya adında hayali bir kasaba geçiyor. Kuzeyliler ve Güneylilerin savaşlarını anlatan kitap, bir mayın arama köpeğinin gözünden anlatılıyor.


Haw
Kemal Varol
İletişim Yayınları


Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam