VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
16 Haziran 2016 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Heba, FT/Oppenheimer''da finalde!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Heba, FT/Oppenheimer'da finalde!

Hasan Ali Toptaş, İngilizcede yayımlanan ilk romanı Heba ile FT/Oppenheimer ödüllerinde finalist oldu.

MERVE AKINCI ALMAZ

İngiltere ve Amerika'da Bloomsbury tarafından geçen yıl yayımlanan "Reckless" (Heba), FT/Oppenheimer ödüllerinde finalist oldu. Sanat, kurmaca ve film kategorilerine verilen, dünyanın sayılı ödüllerinden biri olan FT Oppenheimer'ın kurmaca kategorisine 797 başvurudan seçilen 10 ismin arasına giren Hasan Ali Toptaş ödülle ilgili, “Bu tür şeyler beni hep şaşırtır, sevindim ama, her türlü ödül, benim için o kadar da başımı döndüren bir şey değil. Şimdi yeni romanımı yazıyorum ve ben hep söylerim; benim için ilk cümleyle son cümle arasındaki hayati olan daha önemlidir diye, ama sevindim tabii,” diye konuştu.

5 Ağustos'ta üç kitaba indirilecek listede Eka Kurniawan, Yu Hua gibi isimler de bulunuyor. Ödülü kazanıp kazanmayacağına dair fikrini sorduğumuz Toptaş, "Hiç bilemiyorum. Ben bu kadarına bile şaşırdım, ilk 3'e kalırsa daha da şaşırırım, ödül verilirse büsbütün şaşırırım," diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Kazanan isim ise 26 Eylül'de New York'ta düzenlenecek toplantıda açıklanacak.

Hasan Ali Toptaş'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163