VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
30 Haziran 2016 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Henry James''in başyapıtı Türkçede
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Henry James'in başyapıtı Türkçede

Tutkun Seyyah, Günlerden Karayı Seçenler ve Bir Kadının Portresi kitaplarının yazarı Henry James'in 1877 yılında kaleme aldığı, başyapıtı olarak kabul edilen Amerikalı isimli romanı Türkçede.


Eserlerinden bir çoğu beyazperdeye aktarılan ABD'li yazar Henry James'in 19. yüzyıl Paris'inde aristokrat bir kadına aşık olan Newman'ın arada kaldığı iki farklı dünyanın gerilimini anlattığı "Amerikalı" Türkçe'ye aktarılıyor. "Amerikalı" isimli romanını gerçekçi anlatımını romantik-melankolik çıkışlarla bezeyen James, bu çarpıcı romanında bir dönemin, 19. yüzyıl Avrupası’nın kusursuza yakın bir panoramasını sunuyor. Anlatının mekânsal merkezi 19. yüzyılın bir tür arzu nesnesi sayılabilecek Paris.

Temmuz ayının ortalarında yayımlanması planlanan eser, Mustafa İrfan Seyrek'in çevirisiyle Ayrıntı Yayınları tarafından yayımlanacak.

Paylaş

İki King güçlerini birleştirdiKitapları toplamda yaklaşık 350 milyon adet satan yazar King bu kez gücünü kendisi gibi yazar olan oğlu Owen’la birleştirdi; tüm kadınları uyutan bir virüsün peşine düştü.

Devam