VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
25 Mayıs 2012 Cuma | Anasayfa > Haberler > Her güzel şey bitermiş...
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Her güzel şey bitermiş...

Yıllardır edebiyata iz bırakmış değerli eserleri çözümleyen Ubor Metenga, 27 Mayıs 2012 Pazar günü yapılacak son oturumla bitiyor.

30 Nisan 2002’de Açık Radyo’da sunulan bir edebiyat programı olarak doğan Ubor Metenga, 2010 yılından bu yana IKSV Salon’da sadık izleyicileriyle buluşuyordu.

Güncel Türk edebiyatının değerli isimlerinden Murat Gülsoy, Yekta Kopan ve Ayfer Tunç, Ubor Metenga için son kez bir araya geliyorlar… Can Yayınları işbirliğiyle gerçekleştirilen Ubor Metenga Buluşmaları’nın kapanışı ise Ahmet Hamdi Tanpınar’la yapılacak ve Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşecek iki saatlik özel oturum Salt Galata’da gerçekleşecek.

Bu buluşmada canlandırmayı Murat Daltaban gerçekleştirecek.

Bir süredir edebiyat okurlarını "Salon"da öykü çözümlemeleriyle buluşturan Ubor Metenga ekibi Ayfer Tunç, Murat Gülsoy ve Yekta Kopan bu sefer tiyatro festivalinde Ahmet Hamdi Tanpınar’ın modern Türk edebiyatının başyapıtlarından Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü yeni bir tiyatro deneyimiyle ele alıyorlar.

Ubor Metenga"nın son oturumu 27 Mayıs Pazar günü saat 18:00"de SALT Galata"da yapılacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam