VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Nisan 2012 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > İki pasaklının maceraları
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

İki pasaklının maceraları

Pasaklı kafadarlar Homur ve Dırdır’ın iki macerasını okurken bir yandan çok eğlenecek diğer taraftan hiç onların yerinde olmak istemeyeceksiniz.

Pasaklı iki kahraman: Homur ve Dırdır. “Kim bunlar?” diyeceksiniz elbette. Homur ve Dırdır, tam anlamıyla isimleri gibiler, Homur, Dırdır’ın söylediklerine sürekli homurdanıyor, Dırdır da sürekli konuşuyor. Homur ve Dırdır, dünyanın en pasaklı ve mide bulandırıcı canavarları! Kavanozlarda sümük biriktiriyorlar, küflenmiş peynir yiyorlar ve asla ama asla yıkanmıyorlar!
Kulağa mide bulandırıcı geliyor değil mi? Ama bu kitaplarda onların başına gelenleri okurken çok eğleneceksiniz.

“Pasaklı Kafadarlar-Canavar Gibi” kitabında tam altı tane hikaye var. Homur ve Dırdır, bu kitapta maveradan maceraya koşuyorlar. İki kafadar bu kitapta kimi zaman gittikleri sinemadan zor kaçıyorlar kimi zamansa hayatlarını alt üst eden bir konukla uğraşıyorlar. Bazense okulda fare yarışı düzenlemeye kalkıp ortalığı birbirine katıyorlar. Tabii bu hikayeler maceralarının sonu değil. Dünyanın en tüyler ürpertici saç modeline sahip olurken ve kendilerine bir evcil hayvan bulmaya çalışırken yaşadıkları da var. Okurken bir yandan çok güleceğiniz bu hikayelerde Dırdır ve Homur’un yerinde olmayı hiç istemeyeceksiniz.
İkinci kitap “Pasaklı Kafadarlar-Çılgınlar Gibi Eğleniyor”da yine ilk kitapta olduğu gibi altı hikaye var. Dırdır ve Homur bu kitapta yine maceradan maceraya koşuyorlar. Mesela şişmanlayan Homur’u zayıflatmak için Homur ve Dırdır ortalığı birbirine katıyorlar. Zayıflamak için yumurtaları pinpon topu, tavaları raket olarak kullandıkları masa tenisi yeterli gelmeyince soluğu yüzme havuzunda alıyorlar. Ama yüzme havuzunda “koşmak yok, itmek yok, dalmak yok, bağırmak yok, su sıçratmak yok” gibi kuralları okusalar da yerlerinde durmuyorlar. Herkese su sıçratıyorlar.

İkinci kitaptaki macera bununla da bitmiyor. İki küçük canavara bakıcılık yapıyor, yaz kampında karmaşa yaratıyor, köpekleri Pis’e dinozor kemiği buluyor ve bir beladan bir başka belaya koşuyorlar. Homur ve Dırdır hiç yerlerinde durmuyorlar.Bu arada temizlik yapmayı, kendilerini temizlemeyi, sağlıklı beslenmeyi akıllarından bile geçirmiyorlar. Üstelik yüzmen havuzuna gittiklerinde su bizi temizler diye akıllarına çamurda yuvarlanmak geliyor. Sizin anlayacağınız hakikaten pasaklılar.

İki pasaklı kafadarın maceraları bitmek bilmiyor. Eğlenceli hikayelerden oluşan iki kitap ve pasaklı kahramanları Homur ve Dırdır okuyucularını bekliyor.

Paylaş