VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Mayıs 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > İş Bankası''na ''Karneni Göster Kitabı Al''
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

İş Bankası'na 'Karneni Göster Kitabı Al'

Türkiye İş Bankası'nın 2007-2008 eğitim öğretim yılının sonunda başlattığı Karneni Göster, Kitabını Al kampanyası kapsamında, bu eğitim öğretim dönemi ile birlikte yedi yılda toplam 8 milyonun üzerinde kitap dağıtılmış olacak.


Türkiye İş Bankası'nın 2007-2008 eğitim öğretim yılının sonunda başlattığı ve bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük kitap kampanyalarından biri olarak gösterilen "Karneni Göster, Kitabını Al" kampanyası kapsamında, bu eğitim öğretim dönemi ile birlikte yedi yılda toplam 8 milyonun üzerinde kitap dağıtılmış olacak. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, kampanyanın başladığı yıl dünyaya gelen çocukların bu eğitim öğretim yılı sonunda ilk karnelerini alacaklarını belirterek, "Bu da bize yedinci yılımızda ayrı bir heyecan veriyor" dedi. Genel Müdürü Adnan Bali düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada yedinci yılını tamamlayan kampanya ile çocukların küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmesini, daha çok çocuğun nitelikli kitapla buluşmasını ve öğrenciler için fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek, Türkiye'nin yanı sıra 11 ülkeyi kapsayan kampanya ile toplam 1 milyon 200 bine yakın ilk ve orta öğretim öğrencisine kitap armağan edeceklerini söyledi.

KAMPANYA 11 ÜLKEDE GEÇERLİ

Kampanya kapsamında İş Bankası'nın Almanya, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İsviçre, KKTC, Kosova ve Rusya'daki şubelerinde de karnesini getiren öğrenciler hediye kitaplarını alabilecekler.

İş Bankası, "Karneni Göster Kitabını Al" kampanyası ile çocuklara 2008 yılında "Alice Harikalar Diyarında", 2009'da "Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler", 2010'da "Yazarlarımızdan Öyküler", 2011'de "Halime Kaptan" ve "Küçük Mavi Gezegen", 2012'de "Sait Faik'ten Çocuklara Hikâyeler", 2013'te ise "Aziz Nesin'den Çocuklara En Güzel Öyküler" kitaplarını dağıtmıştı.

Paylaş