VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
04 Haziran 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > İstanbul''da ''Cehennem'' turu başladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

İstanbul'da 'Cehennem' turu başladı

Bir turizm firması, Amerikalı yazar Dan Brown'ın yeni kitabı 'Cehennem'de milyonlarca okura ulaştırdığı İstanbul'u, yazarın gözünden görmek ve tanımak isteyenler için İstanbul turları başlatıyor.


Turizm firmasında görevli rehber Serhan Güngör, Brown'a, 2009'da, "Kayıp Sembol" kitabının tanıtımı için İstanbul'a geldiğinde şehri gezdirdiğini söyledi. Brown'ın 3 gün süren gezisinde bir rota planladıklarını belirten Güngör, "İstanbul'un tarihi yarımada kısmı öncelikli olmak üzere Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Beyoğlu, Bebek ve surları gezdik" dedi. Güngör, Brown'ın, İstanbul'un modern bir şehir olmasından ve renkli ışıklarından çok etkilendiğini anlattı.

TUR 1 GÜN SÜRECEK
Tarih, sanat, kültür, müzik ve arkeoloji temalı geziler düzenleyen bir tur firmasıyla Dan Brown'ın gözünden İstanbul'u görmek isteyenler için 23 Haziran'da, Dan Brown'ın "Cehennem Kitabından Adım Adım İstanbul" turu planladıklarını bildiren Güngör, şunları söyledi: "Brown'ın kitabındaki kurguya paralel olarak hem yerli hem yabancı ziyaretçileri İstanbul ile buluşturacağız. Böylece bu alanları bilenler yeniden yazarın bakış açısıyla, kitapta anlattığı gibi tanıma, hatırlama, daha önce görmeyenler de şehri öğrenme fırsatı bulacak. 1 gün sürecek turumuzda kitapla ilgili sohbetler de olacak. Ben Brown'a İstanbul'u nasıl anlattıysam yine aynı heyecanla anlatacağım. Turun en önemli tarafı aslında misafirlerin, yazarın tarihi ve kültürel mekanları gezerken buraları nasıl gözlemlediğini öğrenecek ve hayal dünyasına girecek olmaları."

Paylaş