VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
01 Şubat 2018 Perşembe | Anasayfa > Haberler > James Joyce ile bir öğleden sonra geçirmeye var mısınız?
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

James Joyce ile bir öğleden sonra geçirmeye var mısınız?

2 Şubat 1882’de dünyaya gelen James Joyce’un doğum günü, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve World Experience Campus'ün işbirliğiyle düzenlenecek olan edebiyat ve müziği bir araya getiren bir etkinlikle kutlanacak.


Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve World Experience Campus, 2 Şubat 1882’de dünyaya gelen James Joyce’un doğum gününü, edebiyat ve müziği bir araya getiren bir etkinlikle kutluyor. 3 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 14:00’da Loca’da yapılacak olan etkinliğe Fuat Sevimay, Sevinç Erbulak, Jenny Miller, Fáinche Egan ve Doğukan Atasavun katılacak.

World Experience Campus ve Yapı Kredi Kültür Sanat işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, James Joyce’un olağanüstü dünyasını Finnegan Uyanması’nın çevirmeni Fuat Sevimay anlatıyor. Tiyatro sanatçısı Sevinç Erbulak’ın Ulysses ve Dublinliler kitaplarından yapacağı okumalara ise Jenny Miller ve Aidan McMahon geleneksel İrlanda müziğiyle eşlik ediyor.

Programın son bölümünde de Oda Müziği’nden şiirler var. Şiirleri Fáinche Egan orijinal dilinden okurken, Prof Gerry Smyth’ın bestelediği Oda Müziği’ni Doğukan Atasavun gitarıyla seslendirecek.3 Şubat 2018 Cumartesi

Yer: Loca
Saat: 14:00
Katılımcılar: Fuat Sevimay, Sevinç Erbulak, Jenny Miller, Fáinche Egan, Doğukan Atasavun

Paylaş