VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
12 Kasım 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Jamie''nin İtalyan Mutfağı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Jamie'nin İtalyan Mutfağı

Dünyaca ünlü İtalyan şef Jamie Oliver, Epslon Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı 'Jamie'nin İtalyan Mutfağı'nda mutfakta lezzete giden yolun püf noktalarını anlatıyor.


Hem İtalyan mutfağıyla tanışmak hem de mutfakta lezzetin sırlarını öğrenmek istiyorsanız "Jamie'nin İtalyan Mutfağı" tam size göre.
Oliver, "Jamie'nin İtalyan Mutfağı" kitabı için şunları söylüyor: "Bir şef olarak bu ülkeyi inanılmaz heyecan verici buluyorum. İtalyanların aile, yemek ve hayata dair duyduğu aşk, tutku ve şevk beni her seferinde sarhoş ediyor. Hiçbir ülke beni böylesine etkilemedi. Bu kitabı yazmak için İtalya’yı karış karış dolaştım ve en basit tariflerden en çok etkilendiklerime dek hepsini sizlerle paylaştım."
“Jamie Oliver yine klasik bir yemek kitabı hazırlamış. Akdeniz’e özgü ağız sulandıran tarifleri mutlaka denemelisiniz.”
Grazia

“Jamie’nin ilham verici İtalyan mutfağı kusursuz makarna yapımından heyecan uyandıran deniz mahsullerine dek size her şeyi sunuyor.”
Daily Mail

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam