VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
03 Haziran 2016 Cuma | Anasayfa > Haberler > Kaldırım taşlarında şiir var
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kaldırım taşlarında şiir var

Boston'da halkı şiirle buluşturan bir proje başladı: Raining Poetry. Yağmurlu günlerde Boston halkı kaldırımda beliren şiirlerle karşılaşıyor.
Kadıköy Belediyesi'nin Cemal Süreya şiirlerini kaldırıma yazması ve #şiirsokakta projesiyle sokakta her yerde karşımıza çıkan şiirler gibi bir yaratıcı sanat haberi de Boston'dan geldi: Boston'da kaldırımlarda şiirler yazıyor; ancak halk bu şiirleri ancak yağmurlu günlerde görebiliyor.

Yağmurlu günleri sevmeyenleri bile heyecanlandıran bu projeyle, Bostonlular şiirle bir araya geliyor. Kaldırıma yazılan şiirler, suya ya da yağmura maruz kalmadıkça görünmüyor, sadece yağmurlu günlerde ortaya çıkıyor.

Mumlu kâğıt üzerine doğada çözünebilen ve su geçirmez spreylerle yazılan şiirler, 6-8 hafta boyunca kalabiliyor. Sara Siegel ise projenin sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda kararlı görünüyor. Boston'un tamamına yayılması istenen proje için Mass Poetry'ye yalnızca 25 dolarlık bir destek vermek yeterli.

Boston'un sanatsal kaldırımlarına ve yapılış tekniğine ulaşmak için:

https://www.facebook.com/NewYorkMag/videos/10154210845129826/


Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163