VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Şubat 2015 Cumartesi | Anasayfa > Haberler > Kendi izlerini takip et
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kendi izlerini takip et

Bu bir aşk yolculuğunun kitabı. Hem heyecanlı hem çetin hem eğlenceli bir yolculuk. Senin bir yolculuk planın var mı? Aşk mesela ya da para ya da ne varsa aklında. Sadece izleri takip etmelisin. Senin için sürekli güncellenen, her izin bir sonrakine gebe olduğu izler.


Kitabın kahramanı bir kadın. Otuzlu yaşlarda. Kendi izlerini takip ediyor. Sen de ona bu sürede eşlik ediyor olacaksın. Belki sen de bu hikâyenin içinde kendi izlerini bulacaksın.
Bu kitap ikinizin kitabı” diyor, “Eroos Pabucu Yarım.”

Kahramanının adı “Alice Harikalar Diyarında”yı çağrıştırması için Alice olmuş. Kendini arayan, hedeflerini sorgulayan bir kadın. Aslında herkes gibi. Ama o kendine daha sistemli bir yol arıyor, biliyor ki, “isteyip evrene göndererek” dilekler gerçekleşmiyor.
Çünkü romanın yazarı Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olmasına rağmen aynı zamanda bireysel gelişim ve kinesiyoloji alanında eğitim görmüş, A Milli Kadın Karate takımının mental koçluğunu da yapan Öykü Yılmaz. Özetle “Eroos Pabucu Yarım” ne istediğinizi bulmanız için yazılmış keyifli bir kişisel gelişim romanı.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam