VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Haziran 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > Kitabını hızlı yaz kampanyası
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kitabını hızlı yaz kampanyası

Son zamanların en popüler roman serilerinden 'Buz ve Ateşin Şarkısı'nın (A Song of Fire and Ice) yazarı George R.R. Martin'in yeni kitabı ‘Winds of Winter’ı daha hızlı yazması için hayranları internette para toplama kampanyası başlattı.Kısa sürede klasikleşen ‘Game of Thrones’ serisinin yazarı George R.R.Martin’in yazma hızının oldukça yavaş olduğu biliniyor.

Martin, serinin 4’üncü kitabını 5 yıl, en son yayınlanan ‘A Dance with Dragons’ kitabını 6 yıl aradan sonra yazmıştı.

Bu nedenle kitap severler, projelere kitle kaynak yaratmakla bilinen Indiegogo adlı sitede, Martin’in serinin 6’ncı kitabı ‘The Winds of Winter’ı 25 Aralık 2014’e kadar bitirmesi için 2 milyon dolar bağış toplamaya çalışıyor.

Sitede 58 gün boyunca sürecek kampanya için şu ana kadar 153 dolar toplandı.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam