VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
03 Kasım 2013 Pazar | Anasayfa > Haberler > Kitap fuarı trafiği kilitledi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kitap fuarı trafiği kilitledi

32. İstanbul Kitap Fuarının gidiş yolunda 10 km'lik kuyruklar oluştu, trafik durma noktasına geldi.

Buket Aşçı

Kitap fuarına olan ilgi her yıl katlanarak artıyor. TÜYAP çevresinde hem araç hem de yaya trafiği gözleniyor. Tekerlekli valizleriyle gelen ve içini kitapla dolduran okurların yanı sıra, araç bagajları da kitapla dolmaya başladı.

Trafik Radyo'nun 15.30'da geçtiği habere göre, fuar alanına 10 km kala trafik durma noktasına geldiği bildirirlerek şoförler bu konuda uyarıldı.
Durumla ilgili yayıncıların görüşleri şöyle.

Deniz Yüce Başarır (Doğan Kitap)
Cumartesi ve pazar katılımcıları arasında büyük fark gözledik. Bu da bizi mutlu ediyor. Kuyruklarda geleceğin okurları olan gençlerin olduğunu görmek bizi mutlu ediyor.

Kadir Güven (İş Bankası Kültür Yayınları)
Kitap Fuarı yolunda kuyrukların oluşması çok güzel ancak bu durum, yetkililerin bu fuarı çok da sahiplenmediğini gösteriyor. Ek önlemler alınmalıydı.


Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam