VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
07 Ekim 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Kitap kokusu eşliğinde bir festival
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kitap kokusu eşliğinde bir festival

Beyoğlu Belediyesi'nce düzenlenen Sahaf Festivali 19 Ekim 2013 tarihine dek Tepebaşı'nda. Festivale bu yıl 73 sahaf katılıyor.

Festivalin bu yıl Taksim Meydanı'nda yapılacağı duyurulmuştu. Ancak yapılan son açıklama neticesinde "Taksim Meydanı'nda kurulum çalışmalarında yaşanan teknik sorunlardan ötürü" festival iki yıldır olduğu gibi Tepebaşı'nda yapılıyor.

Festival boyunca; kitapların yanı sıra dergiler, yazılar, eski fotoğraflar, filmler, tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonlar da stantlarda meraklılarının ilgisine sunuluyor.

Bir haftadır açık olan festivalde edebiyattan tarihe, felsefeden taş plağa kadar binlerce eski eseri bulmak mümkün.

Festivalde geleneksel olarak yapılan kitap müzayedesinde birçok kitap açık arttırma ile yeni sahiplerini buldu.

Birçok sahafın ‘Ne alırsan 5 TL’, ‘4 kitap 10 TL’ ve ‘3 lira’ stantları var. Bu tezgâhların hemen hepsinde Stephen King, Dean Koontz, Danielle Steele, Mario Puzo, John Grissom, Robert Ludlum, İpek Ongun, Ayşe Kulin ve Can Dündar gibi yazarların kitaplarını bulmak mümkün.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam