VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
16 Mayıs 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Kitaplar Haydarpaşa''da durdu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Kitaplar Haydarpaşa'da durdu

İstanbul'un tarihi simgelerinden Haydarpaşa Garı bir kez daha kitaplara ev sahipliği yapıyor.


1- 5 Haziran tarihlerinde 8'incisi gerçekleşecek olan Haydarpaşa Kitap Günleri'nde okurları, imza günleri ve çeşitli etkinlikler bekliyor. Kitap Günleri'nin Onur Konuğu ise eserlerinde İstanbul'u tarihi, kültürel açıdan ele alan ve sevdiren bir yazar olan Selim İleri.

100'ER KİTAP BAĞIŞLANACAK

8. Haydarpaşa Kitap Günleri kapsamında, önemli bir sosyal sorumluluk projesi de gerçekleşecek. Kitap Günleri'ne katılacak olan her yayınevi okul ve kütüphaneler için en az 100 adet kitap bağışlayacak. Bağışlanan kitapların 5 Haziran'da Anadolu’nun çeşitli okul ve kütüphanelerine gönderilmesi planlanıyor.Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam