VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
06 Temmuz 2018 Cuma | Anasayfa > Haberler > Knausgaard’dan Bahar Yağmurları
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Knausgaard’dan Bahar Yağmurları

Kavgam serisi ile tanınan Karl Ove Knausgaard’ın yeni kitabı “Bahar Yağmurları” Haydar Şahin çevirisiyle MonoKL Yayınevi’nden çıktı.


Selfie çağının başyapıtı olarak değerlendirilen “Bahar Yağmurları”nın yazarı Karl Ove Knausgaard, bütün dünyada edebi bir sarsıntı yaratan “Kavgam” adlı 6 ciltlik serisiyle tanınmaktadır. Kavgam kısa bir süre içinde 22 dile çevrilmiş ve Knausgaard'ı sıradışı bir edebiyat fenomeni haline getirmiştir.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam