VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
16 Nisan 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > ''Küçük Prens'' 71. yılını kutluyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

'Küçük Prens' 71. yılını kutluyor

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından 1943’te yazılan ve tüm dünyada milyonlarca okuyucuya ulaşan bir klasik olan Küçük Prens” kitabının 71. yılına özel, 10 Mayıs -31 Mayıs tarihleri arasında Zorlu Center'da etkinlikler düzenlenecek.


Büyüklerin dünyasının bir çocuğun gözünden anlatıldığı, dünya üzerinde 240'dan fazla dile çevrilen ve 140 milyon adetten fazla satan kitabın 71. yıl kutlama etkinlikleri Zorlu Center AVM’de yapılacak.

Tüm dünyada bir fenomen olarak bilinen “Küçük Prens” kitabının koleksiyonerler tarafından biriktirilen en özel versiyonları kitabın 71. yıl kutlamaları çerçevesinde sergilenecek. Etkinlikte Küçük Prens tutkunu Yıldıray Lise'nin sahip olduğu, kitaba dair 350 parçadan oluşan koleksiyonun en özel 70 parçası da sergide yer alacak. Sergilenecek parçalar arasında dünyanın en küçük boyutlu Küçük Prens kitapları, aynadan okunabilen tersten yazılmış versiyonlar, Küçük Prens’in çeşitli dil ve lehçelerde örnekleri, cep telefonlarındaki kodlarla yazılmış özel basımlar ve 1948’den bu yana basılmış Türkçe özel nüshalar da yer alacak.

Etkinlik kapsamında her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında, atölye ve sergi çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Paylaş