VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Haziran 2012 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Levent Tülekten perşembe seçimleri...
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Levent Tülekten perşembe seçimleri...

Perşembe gününün seçimleri Orhan Pamuk ve Ayla Dikmen...

Perşembe günü için Levent Tülek "Masumiyet Müzesi" ve "Zehir Gibi Aşkın Var"ı seçti.
Kitaptan bir bölüm:

"Merhamet Apartmanınn merdivenlerinin serinliğinde, Füsuna sarılarak onu dudaklarından öptüm. Daireye girince de öptüm, ama oyuncu dudaklarında çekingenlk, halinde tutukluk vardı.

Sana bir şey söyleyeceğim, dedi.

Söyle.

Söylediğim şeyi yeterince ciddiye almazsın ya da tamamen yanlış davranırsın diye korkuyorum.

Bana güven.

İşte ondan emin değilim. Ama gene de söyleyeceğim. dedi. Artık okun yaydan çıktığını, içindeki şeyi bundan sonra saklayamayacağını bilen birinin kararlılığı geldi yüzüne. Bana yanlış davranırsan ölürüm. dedi.

Kazayı unut canım ve lütfen söyle artık.

Tıpkı Şanzelize Butikte çantanın parasını bana geri verdiği öğle vakti gibi sessizce ağlamaya başladı. Hıçkırıkları uğradığı haksızlığa öfkelenen bir çocuğun hırçın sesine dönüştü.

Sana aşık oldum. Sana çok fena aşık oldum!

Sesi suçlayıcıydı, hem de beklenmedik ölçüde şefkatli. Bütün gün seni düşünüyorum. Sabahtan akşama kadar seni düşünüyorum.

Ellerini yüzüne kapayıp ağladı.

İçimden gelen ilk tepkinin salakça gülümsemek olduğunu itiraf edeyim. Ama bunu yapmadım. Hatta aşırı sevincimi gizleyip, duygulu bir ifade takınarak kaşlarımı çattım. Hayatımın en içten ve yoğun anlarından biriydi, ama yapmacıklık sinmişti.

Ben de seni çok seviyorum.

Ama bütün içtenliğime rağmen, benim sözlerim onunkiler kadar güçlü ve sahici değildi. İlk o söylemişti. Füsundan sonra söylediğim için benim hakiki aşk sözlerime bir teselli, nezaket ve taklit tanısı sinmişti."MasumiyetMasumiyet Müzesi

Orhan Pamuk

Detay için tıklayın

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam