VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
22 Mart 2012 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Londra"da Türkçe Shakespeare
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Londra""da Türkçe Shakespeare

Dünyaca ünlü İngiliz şair William Shakespeare""in oyunları, İngiltere""nin başkenti Londra""da Türkçe sahneye konulacak.

Olimpiyat oyunlarına bu yaz ev sahipliği yapacak Londra"da, çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri de düzenlenecek. Bu çerçevede, oyunlar Londra"daki ""Shakespeare Globe""da 21 Nisan"da sahneye konulmaya başlanacak.

Türkçe olarak ise, 26-27 Mayıs tarihlerinde Shakespeare"in ""Antonius ile Kleopatra"" oyunu sahnelenecek. Üç gösterimin yapılacağı oyunda, Antonuius"u Haluk Bilginer, Kleopatra"yı Zerrin Tekindor, Pompeius"u Emre Karayel, Cesar"ı ise Mert Fırat oynayacak.

Shakespeare"in oyunları altı hafta boyunca, 37 farklı dilde, 37 farklı oyunla sahneye konulacak

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam