VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
01 Temmuz 2016 Cuma | Anasayfa > Haberler > Malatya''dan Diyarbakır''a kitap yardımı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Malatya'dan Diyarbakır'a kitap yardımı

Zor günler yaşayan Sur halkına Malatya'dan destek geldi. Malatya'nın Doğanşehir ilçesinden Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki öğrencilere ulaştırılmak üzere bin adet kitap toplanarak Diyarbakır Sur ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderildi.




Doğanşehir'den Diyarbakır Sur ilçesine kurulan dostluk köprüsü kapsamında Doğanşehir Anadolu Lisesi'nin okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerin destekleriyle bin adet kitap topladı. Temin edilen kitaplar Doğanşehir Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Şube Müdürleri Hasan Basri Kocaman, Veysel Kurşun, Doğanşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Yılmaz, Öğretmenevi Müdiresi Yüksel olmuş, Yunus Emre İlkokulu Müdürü Yılmaz Çolak ve Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Topal'ın katıldığı törenle Diyarbakır Sur ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderildi.

Etkinlik hakkında konuşan Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Topal, kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, "Topladığımız kitapları, Mili Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla Diyarbakır Sur İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yolladık. Oradan da ihtiyacı olan okullara dağıtılacak. Ne mutlu bizlere, ne mutlu emeği geçenlere" diye konuştu.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam