VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
02 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Mathias Enard İstanbul''da
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Mathias Enard İstanbul'da

Can Yayınları ve İstanbul Modern, hem edebiyatı hem de günümüz siyasetini yakından takip edenleri mutlu edecek ve çok konuşulacak bir oturuma hazırlanıyor. Gazeteci Ahu Özyurt ve Mathias Enard Arap Baharı, Ortadoğu’nun siyasi çalkantıları ve edebiyatını masaya yatırıyor.


7 Mayıs Salı günü Can Yayınları ve İstanbul Modern işbirliğinde gerçekleşecek etkinlikte Ortadoğu uzmanı gazeteci Ahu Özyurt ve Fransız edebiyatının en büyük isimlerinden biri olan Mathias Enard, Arap Baharı, Ortadoğu’nun siyasi çalkantıları ve edebiyatın ilişkisini konuşacak. Avrupalı bir yazarın gözünden ilk kez Arap Baharı ve edebiyat konuşularak son ayların en dikkat çekici etkinliklerinden birine imza atılacak.

DÜNYA VATANDAŞI ENARD

Dünya vatandaşı olarak anılmaktan hoşlanan Mathias Enard’ı Türk okurlar ilk olarak 2011’de Can Yayınları tarafından çevrilen “Savaşları, Kralları ve Filleri Anlat Onlara” adlı kitabıyla tanıdı. 16. yüzyılın İstanbul’unu, Michelangelo’nun İstanbul’a davet edilişini ve dönemin günlük hayatını ustalıkla resmeden kitap, yazara Fransa’nın en önemli edebiyat ödülü olan Gouncourt’u kazandırdı. Yazarın yeni çıkan kitabı “Hırsızlar Sokağı”ysa bugünün tarihini yazarken Hıristiyan ve Müslüman alemlerin aynı çıkmazda sonlanan kimlik meselelerini yüze vuruyor.

Saat 19.00’da başlayacak ve ücretsiz olacak etkinlikte simultane çeviri yapılacak.

Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163