VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Ağustos 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Melih Cevdet Anday ödülü sahibini buldu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Melih Cevdet Anday ödülü sahibini buldu

Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü sahibi buldu Melih Cevdet Anday anısına, 2006’ dan beri Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından verilen şiir ödülünün bu yılki sahibi Turgay Fişekçi oldu.
Türkiye Yazarlar Sendikası ve Muğla Ören Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü’ ne bu sene Turgay Fişekçi layık görüldü.
Doğan Hızlan, Eray Canberk, Egemen Berköz, Sennur Sezer, Refik Durbaş, Leyla Şahin ve Enver Ercan’ dan oluşan seçici kurul, Fişekçi’ nin “Güzelle Büyü” isimli kitabını ödüle değer buldu.
Fişekçi’ ye ödülü, 6-7 Eylül tarihinde Milas Ören’ de düzenlenecek ‘Melih Cevdet Anday Şiir Günleri ve Kültür Şenliği’ nde yapılacak bir törenle verilecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam