VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
05 Mart 2018 Pazartesi | Anasayfa > Biyografi > Merakla beklenen Kırlangıç Çığlığı raflarda
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Merakla beklenen Kırlangıç Çığlığı raflarda

Polisiye edebiyatın usta ismi Ahmet Ümit’in merakla beklenen romanı Kırlangıç Çığlığı bugün raflarda. Ahmet Ümit bu kez romanında acı bir trajediye odaklanıyor: çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası…


Ahmet Ümit romanlarının kalifiye başkomiseri Nevzat, “Kırlangıç Çığlığı”nda çocuk tacizcilerini katleden bir seri katilin izini sürüyor. Roman, 300 bin adet baskı adediyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

2012’de 12 cinayet işleyen bir seri katildir Körebe. Çocuk tacizcilerini öldürmüştür ve yakalanamamıştır. 2017’de bu cinayetler tekrar etmeye başlar ve “bizimkiler” ilgilenmeye başlar. Bizimkiler: Başkomser Nevzat, yardımcısı Komiser Ali ve kriminolog Zeynep. “Kırlangıç Çığlığı” soluk soluğa bir polisiye olmasının yanı sıra, “Vicdanını yitirmiş bir dünyadan başka nedir ki cehennem?” sorusunun peşine düşüyor.

Çocuk tacizcileri, Suriyeli göçmenler, organ mafyası, çocukluk denen dünyanın ne denli belirleyici olduğu, suçlu diye baktığımız insanların da aslında başkalarının günahlarını taşıdıkları...Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam