VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Mart 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Metallica yeniden Türkiye''ye geliyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Metallica yeniden Türkiye'ye geliyor

Sayısız ödül sahibi dünyanın en meşhur heavy metal grubu Metallica 13 Temmuz'da İTÜ Stadyumu'nda konser verecek. Konserin biletleri şimdiden satışa sunuldu.
Metallica konseri, Pozitif Live organizasyonuyla 13 Temmuz Pazar günü İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek. Pozitif Live, twitterdan "Efsanevi rock grubu Metallica 13 Temmuz'da İTÜ Stadyumu’nda. Biletler yarın saat 10:00'da satışta!" notunu yazdı. Metallica konserlerine biletini internet üzerinden alan müzikseverler, izleyecekleri konserde çalınacak şarkıları oylama hakkını da elde edecek.


Metallica’dan Bir İlk "Metallica By Request Oylaması"

Avrupa'da birçok farklı şehirde gerçekleşecek olan Metallica konserlerine biletini internet üzerinden alan müzikseverler, izleyecekleri konserde çalınacak şarkıları oylama hakkına sahip olacak ve Metallica'nın 30 yılı aşkın süredir kaydettiği 140'dan fazla parça ile şarkı listesini oluşturabilecek.

Birçok şehirde oylama sonucu açılış parçası olarak en çok istek alan One ve Master of Puppets ile yapan Metallica'nın geleneksel olarak 18 şarkıdan oluşan sahne şovunun, 17 şarkısı verilen bu oylar sayesinde belirlenecek. 18. şarkıyı ise oylama heyecanının dışında kalmayan Metallica ekibi, kaydettikleri yeni parçalar arasından seçecek.

Metallica hayranları www.metallicabyrequest.com sitesinden diğer müzikseverlerin hangi şarkılara oy verdiğini ve oylama sonuçlarına ulaşabilecek.
Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam