VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Ocak 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > ''''Mihmandar'''' raflarda
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

''Mihmandar'' raflarda

Bugüne dek yayımlanan 5 tarihî romanıyla okurların gönlünde yer eden İskender Pala'nın, yeni romanı Mihmandar raflardaki yerini aldı.


Pala'nın yeni romanı "Mihmandar", Mekke’den göç eden Hz. Peygamberi Medine’deki evinde ağırlayan, ilk Müslüman İstanbul kuşatmasına katılan, Konstantinopolis’te defnedilen ve İslam’ın önemli merkezlerinden birine ismini veren Eyüp Sultan’ın hayatını konu alıyor.

MihmandarMihmandar

İskender Pala

Detay için tıklayın

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam