VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
21 Mayıs 2012 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Murathan Mungan Diyarbakır Kitap Furarı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Murathan Mungan Diyarbakır Kitap Furarı

Murathan Mungan, 22-27 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Diyarbakır Kitap Fuarı""nda iki etkinlikle okuyucuyla buluşacak.

Geçtiğimiz hafta çıkan "Bir Dersim Haikyesi" seçkisinde günümüz Türkçe edebiyatın önde gelen isimlerinden 23 yazar Murathan Mungan’ın bu çağrısına birer hikâye ile cevap verdiler. Seçkide Ahmet Büke, Yalçın Tosun, Ayhan Geçgin, Cemil Kavukçu, Behçet Çelik, Ayfer Tunç, Burhan Sönmez, Hatice Meryem, Şule Gürbüz, Hakan Günday, Ayşegül Çelik, Haydar Karataş, Murat Yalçın, Karin Karakaşlı, Murat Uyurkulak, Gaye Boralıoğlu, Sema Kaygusuz, Yavuz Ekinci, Seray Şahiner, Murat Özyaşar, Jaklin Çelik, Gönül Kıvılcım ve Barış Bıçakçı yer alıyor.

22-27 Mayıs"ta yapılacak olan Diyarbakır Kitap Fuarı"nın etkinlik başlıklarından biri de "Bir Dersim Hikayesi"... Seçkiye katkıda bulunan yazarlardan Ayşegül Çelik, Gönül Kıvılcım, Gaye Boralıoğlu, Hatice Meryem, Burhan Sönmez, Behçet Çelik, Ahmet Büke, Seray Şahiner, Cemil Kavukçu, Yavuz Ekinci, Murat Özyaşar, Hakan Günday ve Murathan Mungan 26 Mayıs Cumartesi Günü 16:30"da Konferans Salonu"nda yapılacak etkinlikte okurlarla buluşacak.

İkinci etkinlikğin konuğu ise Murathan Mungan... Bu yıl önce hikayelerinden yaptığı tematik bir seçki olan "Doğu Sarayı"nı, daha sonra “aşk” konulu hikâye, anlatı ve aforizmalarını biraraya getirdiği "Aşkın Cep Defter"ni ve 23 yazardan hikâyelerle yaptığı "Bir Dersim Hikâyesi"ni yayımlayan yazar Diyarbakır Kitap Fuarı’nda edebiyatın günümüz dünyasında taşıdığı, taşıyabileceği rol üzerine bir konuşma yapacak. 27 Mayıs Pazar 14:30"da Konferans Salonu"nda yapılacak olan söyleşinin başlığı ise "Edebiyatta Alınan Yollar"...

Paylaş