VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
21 Haziran 2016 Salı | Anasayfa > Haberler > Müslüm Gürses''in hayatı beyazperdede!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Müslüm Gürses'in hayatı beyazperdede!

Babacan tavırları ve duygularımıza hitap eden şarkılarıyla gönüllerde taht kuran, arabesk müziğin usta ismi Müslüm Gürses'in hayatı, Hakan Günday'ın senaryosuyla film oluyor.

2013 yılında kaybettiğimiz, arabesk ismin babası Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı filmin kamera arkasında Gülşen İşeri, Tuğrul Eryılmaz, Meral Özbek, Cemal Dindar, Murat Meriç gibi isimler bulunuyor.

2012 yılından bu yana film için çalıştıklarını ve Müslüm Gürses'in de daha hayattayken onayını aldıklarını belirten Mine Şengöz, filmin çekimlerine Şubat-Mart 2017 itibariyle başlamayı düşündüklerini söyledi.

Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur da, senaryonun son hâlini aldığını açıklarken, "Onun ne kadar özel bir adam olduğunu ben sağken anlatmamız lazım," diyerek heyecanını dile getirdi.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam