VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Ekim 2012 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Mutluluğun kitabı yazıldı!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Mutluluğun kitabı yazıldı!

Kenan Doğulu, Lale Mansur, Bade İşçil gibi pek çok ünlü ismin mutluluk hikayeleri bir kitapta toplandı.

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, mutluluğun kitabını yazdı! 3 – 18 yaş arası hayati tehlike içeren hastalıkları olan çocukların dileklerini gerçekleştirmek için çalışan Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye, iş dünyasından müzisyenlere, spor camiasından oyunculara kadar uzanan birçok ismin katkısıyla hazırladığı kitabın gelirini, yine hasta çocukların hayallerini gerçekleştirmek için kullanacak.

Farklı vizyona sahip pek çok kişinin mutluluk üzerine düşüncelerini bir araya toplayarak okuyucuların yüzünde ufak da olsa bir tebessüm yaratmayı hedefleyen kitap, ünlü simaların yanı sıra derneğin gönüllülerine ve dileklerini gerçekleştirdiği çocuklara da yer veriyor. Kitabın bir yüzü mutluluğa dair fikirlerini paylaşan isimlerden, diğer tarafıysa dileği gerçekleşen çocukların yaşadıkları mutluluğu paylaştığı mektuplardan oluşuyor.

Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye Başkanı Carole Hakko, kitaba olan inancını “Derneğimiz kurulduğundan bu yana 2000’e yakın çocuğun dileğini gerçeğe dönüştürmüş, birçok çocuğun yaşama tutunmasına destek olmuştur. Bizim dileğimiz de yüzlerin, özellikle de çocukların yüzlerinin hep gülmesi. Mutluluğun, her bir gerçekleşen dilekte gördüğümüz gibi, bireye özgü olduğunu bu kitabın hazırlanması esnasında bir kez daha anladık. Gülen yüzlerde, gerçekleşen hayallerde katkısı olan herkese içten teşekkür ederiz.” şeklinde ifade ediyor.Kitabın hazırlanmasına destek veren Algida adına Unilever Türkiye Gıda Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin ise kitaba ilişkin düşüncelerini “Bir Dilek Tut Derneği, Make-A-Wish® Türkiye ile birlikte gerçekleşen Mutluluk Kitabı projesi, Algida olarak bizi mutlu eden en önemli projelerden biri oldu. Onlarca tanınan ismin ve derneğin gönüllülerinin kaleminden çıkmış mutluluk hikayeleri içeren bu kitabın geliriyle yine yüzlerce çocuğun dilekleri yerine getirilebilecek; mutluluk bir kez daha paylaşıldıkça çoğalacak.” sözleriyle anlatıyor.

Farklı mutluluk paylaşımlarına şahit olmak ve çocukların dileklerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyenler, Mutluluk Kitabı’nı 29 eylül tarihinden itibaren tüm D&R mağazalarında bulabilecek. Projeye destek veren D&R, kitabı Türkiye’deki tüm mağazalarında özel tanıtımlarla, satışa sunuyor.

Ünlülerden Mutluluk Kitabı’na tam destek!
Çocukların dileklerini gerçekleştirmek amacıyla projeden desteklerini esirgemeyen ünlüler, kitapta kendilerine göre mutluluğun ne demek olduğunu ve kendi mutluluk hikâyelerini paylaştılar. Kitapta yer alan ünlülerin mutluluğu anlattığı cümlelerin bazılarıysa şöyle:

Ben şanslı bir insanım, her zaman güzel ve mutlu ortamlarda olma şerefine nail oldum. Bunların en mutlusu, kızım Can Yael’in geldiği andan itibaren olan anlar.
(Ayşe Tolga/ Oyuncu)

“Mutluluğun resmi çekilebilir mi?” diye mi sormuştunuz?
(Bennu Gerede / Fotoğraf Sanatçısı)

Hayal edilen hedefe ulaşınca hissedileceği düşünülen ama her ulaşılan hedefle sınırları genişleyen ve belki de bu yüzden asla tam anlamıyla hissedilmeyen duygudur mutluluk. (Bade İşcil / Oyuncu)

Sağlığım, kızım, kocam, annem, babam, yitirdiğim anneannemden bana kalanlar, bugüne kadar yaşadığım tüm deneyimlerim, gözyaşlarım, güneşin doğuşu, tüm zor anlarımda yanımda olan ve mutluluğu birlikte yarattığımız dostlarım, evde yanan mumlarım, çalan müzik, koşarak gittiğim işim, kitaplarım ve yüreğimdeki yama sevgim ve kızım ve kızım ve kızım…
(Ceyda Düvenci / Oyuncu)

Hayatımın en mutlu anlarını toplamam kolay olmadı. Yıllarımı vermem onca mutsuzluğa katlanmam gerekti. Biliyorum ki bana ait galeri benim geçmişimin farklı bir tarihi anlamına da geliyor. Kapısı her zaman sadece bana açık bir galeri…
( Cüneyt Özdemir / Gazeteci )Benim için mutluluk, portakal kabuklarını soyunca çıkan mis gibi kokudur; güneşli havalarda çiçeklerin başlarını göğe kaldırışlarıdır; en sevdiğim yemeğin uzaktan gelen kokusudur.

Sahneye her adım atışım, izlediğim her yeni film, kar yağarken salep içmek, denizin kokusu, sevdiklerime sevdiğimi söylediğim her an, yeni bir güne uyanmaktır mutluluk.
(Ebru Akel/ Sunucu, oyuncu)

Doğu’da Batı’da, Bosna’da, Irak’ta, Somali’de, Sierra Leone’da ya da ülkemde… Acı çeken babalar, üşüyen çocuklar olduğu için senin üstünü örtmekten utanıyorsam… Benim ya da senin mutlu olmamız yetmiyor kızım!
(Erk Acarer / Gazeteci Yazar)

Annem ve biz, tekerlekli sandalyede iki aydır ayağa kalkamayan babamızın bacakları olduk ve çimlerin üzerinde dördümüz, birbirimize destek olarak dans ettik. … Sonu ne kadar acı bitse de kalbimizde ve zihnimizde o anın unutulmaz mutluluğunu sakladık…
(Ezra – Tuba Çetin / Modacı)

Küçükken sanırım en çok iki şeyden mutlu olurdum. Sorduğum onlarca sorunun cevabını aldıktan sonra ve sokağa çıkıp arkadaşlarımla yeni bulduğumuz oyunları oynadıktan sonra. (Ferman Akgül / Sanatçı)

Ailemin sağlıklı ve iyi olduğundan emin olmak, istediğim ve sevdiğim bir iş yapmak, etrafımdaki bir iki insanın beni gerçekten sevdiğini bilmek bana mutluluk verir. Bunlar genel mutluluk tariflerim…
(Fırat Çelik / Oyuncu)

Mutluluk varılabilecek bir nokta değildir; mutluluk yolculuğun kendisidir…
(Geveze /Radyo Programcısı)

Yeryüzünde farklı farklı renklerde insanlar var; ama mutsuz insanın bambaşka bir rengi var. Onlar üzerlerinde simsiyah bir hüzün bulutuyla geziyor. Oysa mutlu insan etrafına sihirli bir ışık saçar. Yaydığı o sihirli ışığı ancak sen de mutluysan fark edebilirsin. (Gökhan Mumcu / Oyuncu)

Renk, renkler, rengarenkler, mutlular, mutlu eder, mutluluk verirler.
(Günseli Kato / sanatçı)

Mutluluğu yakalamak çok basit, basitliği yakalamak ise bu maddi dünyanın birbirinden usta illüzyonlarıyla kuşatılmışken çok zor galiba…
(Gürgen Öz/ Oyuncu)

Mutluluk, iddialı bir gösterinin ardından ailemle sahne arkasında dolma yiyebilmek ya da kendi alanında çok tanınmış biriyle yaptığım bir iş görüşmesinin ardından anneannemle kahve içip falıma baktırmak gibi tezatlık içeren küçük şeyler.
(Hüseyin Çağlayan /Modacı)

Az kaldı! Dünyanın ihtiyacı olan lider her geçen gün güçleniyor. Hala onunla tanışmamış olanlar varsa tanıştırayım… Baylar bayanlar, MUTLULUK!

Mutluluk, insanın gözlerinin ferine bayram ettiren, neşeli ve haylaz bir çocuk…
(Kenan Doğulu /Sanatçı)

Sesini duyuramayanlar ya da duyurmak dahi istemeyenlerin içinde bulunduğu adaletsizlikleri dert edinmek, onların adına gayret göstermek, duymak istemeyenlere duyurmak, değişmesi mümkünken değişmeyenlere uğraşmak… Değiştirebilmeyi, umut dahi etmeyi mutluluğu hak etme yolu olarak görüyorum.Hak edilmemiş mutluluk yoktur.
(Lale Mansur/ Oyuncu)

Tanrı, küçücük ellere devasa mutluluklar bırakır ve tüm çocuklar her gün çiçek polenleri gibi etrafa saçar bunları.
(Levent Ünsal / Oyuncu)

Mutluluk her gün yeniden doğar. Bazen bir dokunuş, bazen bir ses, bazen bir koku ya da görüntüyle…
(Mehmet Turgut/Fotoğraf Sanatçısı)

Hayattaki mutluluklardan en elzemi; sana bulyap parçası gibi uyan ve aşkla sevdiğin o kişinin de seni aşkla seviyor olması.
(Murat Serezli/Oyuncu- Sunucu)

Trenler hep mutluluk verir bana. Öyle tenle yapılan yolculuklar değil. Bildiğiniz tren yolu…
(Nihat Sırdar / Radyo Programcısı)

Ne hissettiğini bilen, kendine güvenen, sevdiği işi coşkuyla yapar. Her anı dolu dolu yaşar. Geleceğinden emin sevgiyle kuşatır etrafını ve kendi çocuklarını. Çocuklarımıza sevgi verebilmek en büyük mutluluktur.
(Nilüfer / Sanatçı)

Kızımla ve eşimle geçirdiğim her an benim için birincil mutluluk… ama çok derinde ikinci bir mutluluk kaynağım var ki, o da yalnızlık.
(Özlem Süer / Modacı)

Ruhen huzurlu olmak mutluluğun anahtarı.
(Rüştü Reçber / Sporcu)


Ben mutluluğu, yıllar boyunca, öyle birdenbire görünmez bir kaza gibi geliveren bir şey zannettim.
(Sedef Ecer / Oyuncu / Yazar)

Mutluluğun varılmaya çalışılacak bir nokta değil de anlardan oluşan bir haz dalgası olduğunu düşünüp, yaşadığım anları değerli kılmaya çalışıyorum.
(Şenay Gürler / Oyuncu)

Mutluluk, istediğiniz zaman yalnız kalabilmektir. Zamanı istediğiniz an durdurabilme gücüdür.
(Tan Sağtürk/Dansçı)

Kim kendi sonunun üzgün bir dramla bitmesini ister ki? Herkes bir heyecanla mutlu sonu bekler…
(Yıldız Çağrı Atiksoy / Oyuncu)

Paylaş