VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
25 Mayıs 2013 Cumartesi | Anasayfa > Haberler > Nazım Hikmet anılacak
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Nazım Hikmet anılacak

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde usta şair Nazım Hikmet, ölümünün 50.yılında düzenlenen etkinliklerle anılacak.
Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde 3 Haziran 2013 Pazartesi günü Zafer Diper ile Cuma Bolat’ın birlikte düzenledikleri ve sunuculuğunu Songül Topçuoğlu’nun üstlendiği bir anma programı düzenleniyor.

Anma Günü, İbrahim Balaban’ın da katılımıyla 10 Haziran tarihinde “Ustam Nâzım” sergisiyle başlayacak.

Cuma Polat'ın açılış konuşması yapacağı anma programı dinleti ile devam edecek. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müzik Teorisi Topluluğu gecede Deniz Esen, vokal/ Gizem Alaver, piano/ Tayfun Demirbaş, bağlama/ Kaan Sancaktar, gitar-tanbur/ Seslendirilecek parçalar: Hoşçakalın Dostlarım, Hiroşima, Piraye … Daha sonra Zafer Diper Nâzım’dan bir şiir seçkisi sunacak.

Ardından, Bursa Cezaevi'nde Nazım Hikmet'le tanışan ve Nazım Hikmet'in desteği ile resim yeteneği ortaya çıkan ve daha sonra bunu geliştiren ressam İbrahim Balaban bir konuşma yapacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam