VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
31 Mayıs 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > Nazım Hikmet Moskova’da mezarı başında anılacak
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Nazım Hikmet Moskova’da mezarı başında anılacak

Nâzım Hikmet doğumunun 111., ölümünün 50. yılında Moskova’da mezarı başında anılıyor. 80'e yakın sanatçı Moskova'daki törenlere katılacak.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı her yıl, Nazım Hikmet’in vefat ettiği 3 Haziran’da Moskova’da yapılan törenlere verdiği desteği, bu yıl vakıf yöneticileri ve sanatçıların katılımıyla sürdürüyor. Seksene yakın sanatçı, yazar, gazeteci Nâzım Hikmet Vakfı’nın çağrısıyla Moskova’daki törenlere gidiyor. Törenler Moskova’daki RTİB (Rus Türk İşadamları Birliği) tarafından organize ediliyor. Rutkay Aziz, Tarık Akan, Edip Akbayram, Çoşkun Aral, Selçuk Yöntem de törenlere katılacak sanatçılar arasında yer alıyor.


Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam