VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Ekim 2018 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Neşet Ertaş Türküleriyle CRR’de!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Neşet Ertaş Türküleriyle CRR’de!

Türk halk ozanı, abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş, vefatının 6. yılında CRR’de anılacak. Konserde, aynı zamanda Neşet Ertaş’ın da kuzenleri olan bozlak sanatçıları İrfan ve Birol Ertaş sahne alacak.


Gülşen Kutlu, Gökhan Tepe, Necdet Kaya, İrfan Ertaş, Birol Ertaş / Neşet Ertaş Türküleri / 13 Ekim 2018 / 20.00 / İBB CRR Konser Salonu


“Neşet Ertaş Türküleri” başlıklı bu özel konser 13 Ekim Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek ve saat 20.00’de başlayacak.

Konserde Neşet Ertaş’ın; “Yalan Dünya”, “Doyulur mu?”, “Sevsem Öldürürler Sevmesem Öldüm”, “Zahidem” ve “Gönül Dağı”nın da aralarında olduğu unutulmaz eserleri seslendirilecek.


Karanlıklardan Doğan Sonsuz Yol

İran’ın büyülü sesi Mahsa Vahdat ile Halk ve Tasavvuf Müziği’nin önemli temsilcilerinden Coşkun Karademir, Oslo’da neredeyse hiç ışık almayan Emanuel Vigeland Müzesi’nde gerçekleştirdikleri projeleri Endless Path (Sonsuz Yol) ile. CRR’de sahne alacak. 9 Ekim Salı akşamı gerçekleşecek konser saat 20.00’de başlayacak.

Konserde sanatçılara; yaylı tanburda Karademir’in “yol arkadaşım” dediği Özer Özel, perküsyonda her yıl yaklaşık 200 albüme imzasını atan Ömer Arslan ve eşsiz ney performansıyla ise Mehdi Teimoori eşlik edecek.
Sanatçıların Mevlana ve Yunus Emre’nin beraber yürüdükleri yolu anlatmak için kaydettikleri aynı isimli albüm dünya müzik otoriteleri tarafından ‘başyapıt’ olarak nitelendirilmişti.


Özhan’dan Hazan ve Hüzün Şarkıları

Türk Sanat Müziği’nin usta ismi Ahmet Özhan 10 Ekim Çarşamba akşamı CRR’de “Sonbahar Şarkıları” başlıklı bir konser verecek. Konser saat 20.00’de başlayacak.

Özhan, konserde Türk Sanat Müziği’ne damga vurmuş hazan ve hüzün temalı eserler seslendirecek.

Paylaş