VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
30 Aralık 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Orhan Kemal memleketi Çukurova''da anılacak
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Orhan Kemal memleketi Çukurova'da anılacak

Bereketli Topraklar Üzerinde kitabıyla Çukurova’da ırgatların sürdüğü çileli yaşamı hafızalara kazıyan Türk Edebiyatı'nın güçlü kalemi Orhan Kemal, 7.Çukurova Kitap Fuarı’nda düzenlenecek etkinliklerle anılacak.


Orhan Kemal, 14 – 19 Ocak 2014 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 7. Çukurova Kitap Fuarı'nda çeşitli söyleşiler, paneller ve sempozyumlarla memleketi Adana’da anılacak.

Sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler “Yaşamı ve Eserleri ile Orhan Kemal”, “Türkiye Yazarlar Sendikası’nın Anıt Yazarı Orhan Kemal 100 Yaşında”, “Çukurova’dan bir Orhan Kemal Geçti” “Edebiyattan Sinemaya Orhan Kemal”, “Bursa Cezaevi’nde Bir Çukurovalı: Orhan Kemal”ve “Orhan Kemal ve İzleri”, başlıkları altında paneller düzenlenecektir. Sempozyum aynı zamanda yaşamı, Adana’da geçirdiği yıllar ve eserlerinden seçme metinlerden oluşan “Orhan Kemal 100 Yaşında” sergisi ile fuar süresince kitapseverlerle buluşacak.

Giriş ücretsiz
Girişin ücretsiz olduğu fuar 14-18 Ocak 2014 tarihleri arasında 10.00-20.30 kapanış günü 19 Ocak 2014 tarihinde ise 10.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Paylaş