VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Temmuz 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Orhan Pamuk yeniden Yapı Kredi Yayınları''nda
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Orhan Pamuk yeniden Yapı Kredi Yayınları'nda

'Sessiz Ev', 'Beyaz Kale', 'Kar', 'Benim Adım Kırmızı', 'Cevdet Bey ve Oğulları', 'Kara Kitap' kitaplarıyla tanınan, Nobel Edebiyat Ödüllü alan Orhan Pamuk, yeniden Yapı Kredi Yayınları’nda.


Orhan Pamuk’un daha önce 2003 yılında Yapı Kredi Yayınları’ndan İstanbul, Hatıralar ve Şehir adında bir kitabı çıkmıştı. Pamuk’un çocukluğunu ve gençliğini geçirdiği, hatıralarının değişmez mekanı İstanbul’u anlattığı İstanbul, Hatıralar ve Şehir kitabı büyük ilgi görmüş, kırktan fazla dile çevrilmişti.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam