VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
21 Kasım 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Özgürlük bir kitaba tutunur bazen
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Özgürlük bir kitaba tutunur bazen

32,5 yılını ceza evinde geçiren ve böylece en uzun hapis yatan politik tutsak olan Tahir Canan, Gebze'de bir kitabevi açıyor.


Tahir Canan'ın yaşadığı hukuksuzluk 2011 ile 2013 yılı arasında yazılı ve görsel medya başta olmak üzere birçok kez gündeme getirilmiş, "Tahir Canan'a Özgürlük" kampanyası sonucu mecliste bulunan 4 partinin ortak imzası ile 30 Nisan 2013 tarihinde özgürlüğüne kavuşmuştu.

Canan, özgürlüğünün ardından Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dostlarının da yardımıyla bir kitabevi açma kararı aldı ve şimdi bu çağrıya kulak verecek herkesten destek ve paylaşım bekliyor.

Adres: Tahir CANAN | Özgürlük Kitap ve Sahaf Evi
Hacı Halil Mahallesi İsmet paşa Cad. Beşiroğlu İş Hanı No: 19 Gebze/Kocaeli

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam