VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Temmuz 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Pınar Kür kitaplarını bağışladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Pınar Kür kitaplarını bağışladı

Ünlü edebiyatçı, yazar Pınar Kür, kütüphanesindeki yaklaşık 3 bin kitabı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kütüphanesine bağışladı.

Pınar Kür, kitaplarını ilk defa bir üniversiteye bağışladığını ifade ederken, kitaplarını ÇOMÜ’ye bağışlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında ÇOMÜ Kütüphanesinde 1 Milyon Kitap kampanyasını bir gazetede gördüğünü ve çok etkilendiğini ifade eden Pınar Kür, kitaplarını ÇOMÜ’ye bağışlamaya karar verdiğini söyledi.

ÇOMÜ Kütüphanesi Daire Başkan Vekili İsmail İşleyen tarafından kitaplar teslim alınırken, Pınar Kür’e de ÇOMÜ Kütüphanesine yaptığı bağıştan dolayı plaket ve teşekkür belgesi verildi.

Edebiyat dünyaya bir kapı açar

ÇOMÜ öğrencilerine ve tüm gençlere bir mesaj yollayan Pınar Kür şunları söyledi: “Okumadan insan hiçbir yere varamaz. Küçük yaştan itibaren insanın hayal gücünü geliştiren, bir dünya görüşü edindiren, kendisinden farklı dünyaların olduğunu fark edip kendi dünyasını yeniden fark etmesini sağlayan şey okumakla ilgilidir. Edebiyat dünyaya bir kapı açar. Hangi meslek için çalışıyor olursanız olun en belli başlı şey kitap okumaktır”.

Paylaş