VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
27 Mart 2013 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Piraye Çin’de
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Piraye Çin’de

Çok satan yazarlar listesinde gördüğümüz Canan Tan’ın 2003 yılında yayımlanan ilk romanı Piraye Çinceye çevrildi.


2013 yılının Çin’de Türk Kültür Yılı olması nedeniyle Kültür Bakanlığı tarafından Çin’e davet edilen Canan Tan, Türk Kültür Yılı’nın resmi açılışını gerçekleştiren heyette yer aldı.
Piraye’nin Çinceye çevrilmesi üzerine Çinli okuyucularından da yoğun ilgi gören Canan Tan, bu ilgiden memnun olduğunu ve kitaplarının yabancı dillere çevrilmesiyle farklı kültürlerle buluşmanın da gurur verici olduğunu söyledi.
2003 yılında Türkçe yayınlanan Piraye daha önce de Kürtçe, İngilizce ve Yunancaya çevrilmişti.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam