VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Ağustos 2018 Salı | Anasayfa > Haberler > "Anneler hep biraz fazlasıdır"
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Anneler hep biraz fazlasıdır

Anneler ve kızları arasındaki muhteşem bağı, sıcacık bir öyküyü anlatan Hep Fazlasıdır Annem Redhouse Kidz Yayınları (SEV Yayıncılık) etiketiyle raflarda.
Özge Bahar Sunar'ın kaleme aldığı "Hep Fazlasıdır Annem", küçük bir kızın gözünden annesinin anlatıldığı bu öyküde, anne-çocuk arasındaki o özel bağı ve annelerimizin nasıl hep fazlasıyla yanımızda olduğunu görüyoruz.

Kitabın sonunda yer alan denizyıldızı etkinliği ile de çocuklar hamuru boyayıp süsleyerek denizyıldızları yapıyorlar. Bunun için de bir su bardağı un, yarım çay bardağı tuz, yarım çay bardağı sıcak su, biraz hayal gücü ve bir tutam da sabır yeterli oluyor…

Tanıtım bülteninden...

Küçük bir kız okul sergisi için hazırlanmaktadır. Sabah olduğunda, boyayıp süslediği denizyıldızını heyecanla yanına alır ve annesiyle birlikte sergi alanına varırlar. Ama arkadaşı hızla koşup ona çarpınca denizyıldızı parçalara ayrılır. Neyse ki kahramanımızın aradığı çözüm, hemen yanı başındadır...

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam