VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
27 Haziran 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > "Bay Mercedes" dizi oluyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bay Mercedes dizi oluyor

Gerilim romanlarının usta ismi ABD'li yazar Stephen King’in Bay Mercedes adlı romanı televizyona uyarlanıyor.

Stephen King'in McDonald’s’ın önünde iş bulma kuyruğunda bekleyenlerin üzerine otomobilini süren ve iki kişinin ölümüne neden olan bir kadının gerçek hikâyesinden esinlenerek yazdığı "Bay Mercedes" isimli romanı, David E. Kelley ve Jack Bender yönetmenliğinde dizi olarak televizyona uyarlanıyor.

The Audience Network'te yer alan habere göre, Dedektif Kermit karakterine Brendan Gleeson'ın, Brady Hartsfield karakterine de Anton Yelchin'ın hayat vereceği dizi, on bölümden oluşacak ve 2018 yılında yayınlanmaya başlayacak.

Romanında Raymond Chandler’ın 1930’larda yarattığı dedektif Philip Marlowe karakterine göndermeler yapan Stephen King'in “Bay Mercedes” romanı ile ilgili yazarımız Özlem Akalan'ın yazdığı yazı:

http://vatankitap.gazetevatan.com/haber/stephen_kingin_philip_marloweu_/1/23938

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam