VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
11 Ekim 2012 Perşembe | Anasayfa > Haberler > "İnsanlarımız gayesiz yaşıyor ve ölüyorlar..." *
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

İnsanlarımız gayesiz yaşıyor ve ölüyorlar... *

Doğu Yücel'in perşembe seçimi G.K.Chesterton'dan Bay Perşembe ve Iron Maiden'dan Revelations...

Doğu Yücel'in bugünkü kitap seçimi G.K. Chersterton'dan "Bay Perşembe"... Edebiyatın pek çok türünde eser veren Chesterton, 80 kitabı, binlerce şiiri, 200 kısa hikayesi, 4000 denemesi ve çeşitli oyunlarıyla oldukça verimli bir yazar...

Kitaptan bir bölüm:

"Benim, hiçbir zaman anarşist gibi görünemeyeceğime yemin ediyorlardı. Yürüyüşümün çok saygı uyandırıcı olduğunu, arkadan bakınca da, İngiliz Anayasasına benzediğimi söylüyorlardı. Çok sağlıklı, çok iyimser ve çok güvenilir, iyiliksever görünüyormuşum."

1975 yılında İngiltere'de kurulan olan heavy metal grubu Iron Maiden'ın bugüne kadarki toplam albüm satışları 100 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.


Şarkıyı dinlemek için tıklayınız…


* "Our people drift and die" G.K. Chesterton'ın şiiriyle başlayan Iron Maiden'ın "Revelations" şarkısından...

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam