VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
26 Mayıs 2013 Pazar | Anasayfa > Haberler > "Ölümü Gömdüm, Geliyorum"
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ölümü Gömdüm, Geliyorum

İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü, Edip Cansever’i ölüm yıldönümünde Ölümü Gömdüm, Geliyorum isimli şiir dinletisiyle anıyor.

Edip Cansever’in ölüm yıldönümü dolayısıyla Ümran Kio'nun hazırladığı; Altay Öktem, Emrah Düzkaya, İpek Şen, Elif İdiz ve Ümran Kio’nun seslendirdiği; Yağız Gönüler'in klarnetiyle, Enis Ok'un kemanıyla eşlik edeceği şiir dinletisi İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul kampüsünde düzenlenecek.

Dinletide Elif İdiz, Tomris Uyar’ı; Altay Öktem, Turgut Uyar’ı; Emrah Düzkaya, Cemal Süreya’yı seslendirecek.

Tarih: 28 Mayıs 2013, Salı
Saat: 19.00
Yer: santralistanbul Kampüsü, E1-301

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam