VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
11 Nisan 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > "Son Oyun" yurtdışına açılıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Son Oyun yurtdışına açılıyor

Piyasa çıktığı gün iki saatte 100 bin satarak rekor kıran Ahmet Altan’ın son kitabı Son Oyun’a yurtdışından da ilgi büyük.

Bir kasabada geçen ve önceki Ahmet Altan romanları gibi siyasi yapısının yanında erotizm de içeren roman ,Everest Yayınları’ndan çıkan ikinci yüz binlik baskısını da hızla tüketirken bir yandan da yurtdışına açılıyor. Random House, Penguin, Little Brown, Flammarion ve Fayard gibi yayın devlerinin de içinde bulunduğu elli iki yayınevinden kitabın okuma kopyası için talep geldi.

Başta Amerika, İngiltere, Fransa olmak üzere birçok ülke tarafından Son Oyun’a gösterilen bu ilgi, kitabın dünyada nasıl ses getireceğinin bir işareti.


Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam