VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
27 Mayıs 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Sabahattin Ali’nin ‘Gayriresmi Portresi’
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Sabahattin Ali’nin ‘Gayriresmi Portresi’

Sibel Oral ile Elif Tanrıyar’ın birlikte hazırladıkları “Yazarın Gayriresmi Portresi“ sezonun kapanışını Sabahattin Ali ile yapıyor.

Her ayın son çarşambası, Sibel Oral ve Elif Tanrıyar’ın hazırladığı etkinliğin son ismi, Türk edebiyatının narin kalemi Sabahattin Ali. Kızı Filiz Ali’nin de konuşmacı olarak yer alacağı söyleşi, Kuyucaklı Yusuf’tan Kürk Mantolu Madonna’ya, Hanende Melek’ten şiirlerine varıncaya dek, Türk insanının duygusal coğrafyasını en iyi anlayan ve anlatan Sabahattin Ali’nin hayatına hüzünlü ve meraklı bir bakış vaat ediyor.

Sibel Oral ve Elif Tanrıyar moderatörlüğündeki Filiz Ali söyleşisi 29 Mayıs Çarşamba günü, saat 18.30'da, ANAMED'de (Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi) gerçekleşecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam