VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
06 Temmuz 2018 Cuma | Anasayfa > Haberler > Saramago’nun bütün şiirleri: “Belki De Neşe”
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Saramago’nun bütün şiirleri: “Belki De Neşe”

José Saramago’nun üç şiir kitabının derlendiği ve bütün şiirlerini içeren “Belki De Neşe” Kırmı Kedi Yayınları’ndan çıktı.
Nobel Edebiyat Ödüllü şair, oyun yazarı ve gazeteci José Saramago’nun “Belki Şiirdirler (1966)”, “Belki De Neşe (1970)” ve “1993 Yılı (1975)” adlı şiir kitapları “Belki De Neşe” adı altında Işık Ergüden ve Zarife Biliz çevirisiyle artık Türkçede.

Eserlerinde mitleri, ülkesi Portekiz’in tarihini ve gerçeküstü imgelemi kullanan yazarın yapıtları 25 dile çevrilmiştir. Bunun yanı sıra Saramago pek çok önemli ödül almış, 1998 yılında da Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahini olmuştur.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam