VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
05 Temmuz 2016 Salı | Anasayfa > Haberler > Şeker yerine kitap hediye edin
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Şeker yerine kitap hediye edin

Bayram geldi, çocukların vazgeçilmez bayram klasiği olan şeker toplama şöleni başladı. Bu bayramda şekerin yanında çocuklara bir adet kitap hediye etmeye ne dersiniz? İşte çocuklar için seçebileceğiniz kitaplar;Küçük Kara Balık- Samed BehrengiMasal ustası Samed Behreng "Küçük Kara Balık"ta gölden çıkıp büyük denizlere ulaşmak isteyen küçük bir kara balığın gözünden insanlığı ve dünyayı sorguluyor. Hayatı yalnızca yemek, uyumak olarak görmeyen küçük kara bir balığın insanlığa büyük dersler veren hikayesi, çocukların dünyasında yeni ufuklar açacak.


Alis Harikalar Diyarında- Lewis Carroll

Alis adında bir kız çocuğunun, bir tavşan deliğinden geçerek girdiği fantastik bir dünyada başından geçen hikayeleri anlatan roman, hikayeler yoluyla yetişkinlerin dünyasının, saf, temiz bir çocuğun gözünden nasıl göründüğünü gözler önüne sermekle kalmıyor, çocuklara maceralarla dolu bir hikayenin kapılarını açıyor.

Ben Ne Zaman Doğdum- Behiç Ak


Behiç Ak’ın yazıp resimlediği “Tombiş Kitaplar” dizisi “Ben Ne Zaman Doğdum”da çocukları tarihi bir keşfe çıkarıyor. Behiç Ak’ın doğum günlerinin yalnızca rakamlardan oluşmadığını anlattığı çocuk kitabı, felsefe okumalarına giriş niteliği taşıyor.


Karabiber Nilü ve Çiçi- Görkem Yeltan

Sevilen yazar Görkem Yeltan'ın kaleminden "Karabiber Nilü ve Çiçi" çocuklara keyifli bir okuma sunuyor. Bu kitap, sadece bir kaplumbağa, bir kertenkele ve bir baykuşun sıradışı arkadaşlığını ve üçünün başından geçen macerayı anlatmakla kalmıyor, çocukları bol maceralı, düşündürücü ve sorgulayıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

Saftirik Greg’in Günlüğü- Wimpy Kid


Gelişimini henüz tamamlamamış ufaklıklarla, her gün tıraş olmak zorunda olan azmanların aynı sıralarda oturmak zorunda kaldığı ortaokulda okuyan Saftirik Greg’in günlüğü, bir zamanlar benzer şikâyetleri olan yetişkin gençleri ve çocukları oldukça eğlendirecek.
Paylaş