VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
03 Şubat 2014 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Stephen King''den Hoffman yorumu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Stephen King'den Hoffman yorumu

Ünlü yazar Truman Capote^yi canlandırdığı Capote filmi ile 2005 yılında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Philip Seymour Hoffman'ın aşırı doz uyuşturucudan ölmesi twitter'ın en çok konuşulan konularındandı.

Hollywood aktör ve aktirislerinin yanı sıra ünlü yazarların da üzüntü ve yorumlarını bildirdiği tweet'lerden biri de, dünya edebiyatının ilahlarından Stephen King geldi.
"Hayvan Mezarlığı", "Dr. Uyku", "Kara Kule" romanları ile korku ve gerilim edebiyatına bambaşka bir boyut kazandıran King, tweet'inde Hoffman'ın ölümünü kendine has üslubu ile yorumladı ve "Beyaz Lady' ile sevişilmez çünkü o hep kazanır" dedi.

"Sad news about Hoffman. Proves again a self-evident truth: don't fuck with the White Lady. White Lady always wins." @StephenKing

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam