VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
03 Eylül 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Sürpriz transfer
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Sürpriz transfer

Can Yayınları'nın yayın yönetmenliği koltuğu el değiştirdi. Nisan 2009’dan beri bu görevi yürüten Zeynep Çağlıyor'un yerine Everet'ten Sırma Köksal getirildi.Can Yayınları’nda yayın yönetmeni değişti. Zeynep Çağlıyor Devrim’in yerine, Everest Yayınları’nın yöneticisi Sırma Köksal geldi. Can Yayınları yöneticisi Can Öz, dün görev değişikliğini yayın yönetmeni Zeynep Çağlıyor’a ve yayınevi çalışanlarına açıkladı. Yayınevinin Sırma Köksal’la anlaştığı öğrenildi. Everest Yayınları’ndaki görevinden izne ayrılan Sırma Köksal’ın yakında yeni görevine başlaması bekleniyor. Everest Yayınları’nı kimin yöneteceği ise henüz açıklanmadı.

Kurulduğu dönemde Doğan Kitap’ın yayın yönetmenliğini de yürüten Zeynep Çağlıyor, Celal Üster’in ardından Can Yayınları’nda görevi üstlenmişti. Sırma Köksal ise uzun yıllardır, Alfa grubununa bağlı yayınevi olan Everest’i yönetiyordu.

Sırma Köksal kimdir?

1964 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Fakültesi’ne devam etti. Çeşitli dergi ve gazetelerde eleştiri ve denemeleri yayımlandı, bazı dergilerin kitap sayfalarını hazırladı, bir radyoda kitap programı yaptı, televizyonda ise bir edebiyat programının danışmanlığında bulundu.
Tomris Uyar’la birlikte "İstanbul’da Zaman" adlı kitabı yayına hazırladı. "Okumanın Halleri" isimli bir deneme kitabı var. 2005 yılından bu yana Everest Yayınları’nda yayın yönetmenliği görevini üstlendi.

Paylaş